1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN
![1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTLU OLSUN](https://www.edirne.bel.tr/uploads/posts/1-mayis-emek-ve-dayanisma-gunu-kutlu-olsun_1.jpg)
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yayınladığı mesajda, tüm işçi ve emekçilerin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutladı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajında şunları kaydetti: “1 Mayıs, bir ülkenin ekonomisinin gelişmesinde emek sahibi olan işçilerin haklarını arama mücadelesini simgelemektedir.
Bizler, alın teri ve emeğe değer vererek, üreteni-üretimi önemsemekteyiz. Ve bu sorumluluk anlayışıyla görev yapmaya devam etmekteyiz.
Emeği ile geçinen tüm emekçilerimiz bu birlik, dayanışma ve mücadele gününde hak ve taleplerini dile getirmektedirler. 1 Mayıs’ların barış ortamında kutlanması dileklerimle, tüm emekçilerin, tüm işçilerin, üretimde ve toplumsal yaşamdaki tüm etkinlikleriyle yaşamı yeniden üretenlerin, toplumsal özgürlük düşünü paylaşanların birlik mücadele ve dayanışma gününü kutluyorum.” dedi.